سوله دست دوم مازندران

 در این مقاله درباره سوله دست دوم مازندران صحبت خواهیم کرد. در استان مازندارن که یکی از مهم ترین شهر های ایران محسوب می شود آن هم به دلیل شرایطی که دارد، سوله های فراوانی ساخته شده اند. که هدف اصلی از نوشتن این مقاله آشنایی شما عزیزان با سوله دست دوم و قیمت این سوله های دست دوم و مقاومتی که دارند توضیحات زیادی بدهیم که حتما با خواندن آن اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد. همراه ما باشید

در ابتدای مقاله نکته ای که باید بدانید این است که کارفرما ها هنگام خرید سوله دو گزینه پیش رو دارند، سوله های نو و یا سوله های دست دوم. هر کدام از این سوله ها ویژگی هایی دارند که هم بد و هم خوب هستند و  ولی باد این را در نظر داشته باشیم،‌سوله ای که برای مازندارن انتخاب می کنیم به دلیل شرایط هوایی آن منطقه باید از مقامت بالایی برخوردار باشد. این موضوعی است که حتما باید درباره آن توضیح داده شود تا هیچ ابهامی در ذهنتان نباشد. 

شیوه ای گه در بین کارفرما ها رایج شده این است که آن ها با توجه به هرج و مرج و بالا پایین شدن تورم ها برای پایین آوردن هزینه ها از سوله های دست دوم استفاده می کنند در صورتی ممکن است با نداشتن اطلاعات کافی اسیر کلاهبرداران فعال در این زمینه بشوند. همه سعی ما این است که به شما کمک کنیم سوله ای را انتخاب کنید که  هزینه ی مقرون به صرفه ای داشته باشد.

سوله دست دوم مازندران

سوله دست دوم مازندران

سوله دست دوم چیست؟ 

سوله دست دوم جیست؟ سازه ای فلزی است و همانطور که از اسمش مشخص است این سازه ها دست دوم می باشند و همانند سوله های خرپایی، یو بی ام و یا تیر ورقی از طراحی متفاوتی برخوردار نیستند. سوله دست دوم در مازندران و شهر های دیگری از ایران وجود دارند و توسط دلالان این شرکت ها زده می شود. 

بسیاری از کارخانه دار ها و مالکان سوله های دست دوم بدون هیچ دلیل قانع کننده ای تصمیم به فروش سوله های دست دوم خود می کنند و اولین توجیحشان برای فروش تغییر شغل و تغییر کاربر است که این پاسخ قانع کننده ای نیست . 

نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که سوله ای که در یک منطقه ساخته می شود همه اجزای آن طبق محاسبات شرایط آن منطقه برسی و ساخته می شود. مثلا از سوله ای که در قم یا تهران  ساخته می شود نمی توان در مازندران استفاده کردو زیرا میزان ضخامت فولادی که برای قم و تهران  استفاده شده است از ضخامت فولادی مصرفی برای ساخت سوله در مازندارن  استفاده می شود کمتر است. آن هم به دلیل آن است که در مازندران میزان بارش بیشتر است و رطوبت در این منطقه بسیار زیاد است، پس از فولاد با ضخامت بالا استفاده می کنند تا بر اثر خردگی زود از بین نرود. پس نمی توان از سوله هایی که در یک شهر بود در شهر دیگری هم استفاده کرد، به دلیل اینکه در زمان ساخت سوله ها شرایط آب و هوایی منطقه طی ۳۰ سال گذشته بررسی می شود و متناسب با همین تحقیقات سوله ساخته می شود.

و در آخر: فولاد و آهنی که برای ساخت سوله استفاده می شود باید به مرور رنگ آمیزی شود تا دچار زنگ زدگی و خوردگی نشود و اگر ایم رنگ آمیزی ها به موقع صورت نگیرد سوله دچار آسیب می شود.

گفته بودم که سوله های دست دوم از طراحی منحصر به فردی برخوردار نیستند، این سوله ها در واقع همان سوله های تیر ورقی هستند که یکی از انواع سوله ها می باشد. این سوله ها از زمان قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند و آن ها را با نام سوله سنتی و یا سوله سنگین هم می شناسند. سوله دست دوم واقعی در مازندران همین سوله ها هستند که از پیش ساخته شده اند. در این سوله ها برای بالا بردن مقاومت از فولاد زیادی استفاده شده است به همین دلیل وزن بالایی دارند و به همین دلیل هم است که از نظر قیمت از سوله های دیگر بیشتر می باشد و از صرفه اقتصادی برخوردار نیست. زیرا همه به دنبال سوله هستند که هم از قیمت خوبی برخوردار باشد و هم مقاومت بالایی داشته باشد و نیازشان را برطرف کند.    

برای خرید سوله دوم در اصفهان و یا شهر های دیگر باید بسیار بسیار تحقیق کنید و اطلاعات خود را بالا ببرید،‌برای این کار باید در سایت های متفاوتی بگردید. سایت ما از سوله های دست دوم مقاله های بسیاری نوشته است که می توانید مطالعه کنید. 

سوله تیر ورقی

سوله تیر ورقی

سوله دست دوم در ساری 

ساری یکی از شهر های مهم در مازندران است که صنعت سوله سازی در شهر ساری بسیار رواج دارد ، پس سوله ای که در این شهر ساخته می شود باید بسیار مقاوم باشد .این شهر آب و هوایی کاملا یکسان با مازندران دارد و سوله ای که ساخته میشود باید همانند سوله های مازندران از استحکام خوب برخوردار باشد . در رابطه با سوله دست دوم مازندران در قسمت های بالا توضیحات زیادی داده شده ،پس حتما متوجه شده اید که خریدن این نوع سوله برای شهر های مثل مازندران و ساری کار عاقلانه ای نیست زیرا ساخت سوله طبق استاندارد هایی ساخته می شود که سوله های دست دوم از این استاندارد ها برخوردار نیستند هدف ما از نوشتن این مقاله آشنا کردن شما با بهترین نوع سوله است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد 

 

بهترین نوع سازی در مازندران 

بهترین نوع سوله سازی در مازندران سوله های خرپایی اند چرا؟؟؟ سوله های خرپایی طراحی کاملا مدرنی دارند و در زمانی ساخته شده اند که برای ساخت آن از نرم افزار های پیچیده استفاده شده که در آن همه مصالح مصرفی به طور بهینه ای استفاده شده و همین امر باعث شده تا سوله ی مورد نظر هم از نظر مقاومت و استحکام در درجه ی بالایی قرار گیرد وهم از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار باشد. این سوله ها به گونه ای ساخته شده اند که توانایی تحمل طول دهانه تا ۱۰۰ متر را دارند بدون ستون میانی،‌به جرئت می گم تنها سوله است که از این ویژگی برخوردار اند و سوله ای دیگر برای همچین دهانه ای از ستون میانی استفاده می کنند زیرا طراحی که این سوله دارد آن ها ندارند. از ویژگی دیگری که سوله های سبک دارند قیمت مقرون به صرفه آن ها است، این سوله ها به دلیل وزن سبکی که دارند از قیمت کمتری نسبت به سوله های دیگر برخوردار اند. سبک بودن این سوله دلیل بر مقاوم نبودن آن ندارد، زیرا درست قرار گرفتن اجزا کنار هم باعث مقاومت این سوله است و در آن از فولاد زیادی برای بالا بردن مقاومت استفاده نشده است. امروزه از این سوله ها برای کاربری های زیادی استفاده می شود که به چند نمونه آن اشاره می کنیم: برای سالن های ورزشی، تالار های پذیرایی، دامداری ها، انبار ها، سوله های صنعتی و غیر صنعتی و …….

سوله خرپایی

سوله خرپایی

قیمت سوله دست دوم مازندران و شهر های دیگر  

قیمت سوله دست دوم مازندران و یا شهر های دیگر طبق سوله های نو محاسبه نمی شود. برای سوله ها دست دوم نمی توان قیمت مشخصی تعیین گرد،‌ گزینه ای که علاوه بر قدمت سوله در قیمت مورد بحث قرار می گیرد ضلیعات مصرفی هم است. در کل اگر قیمت سوله های دست دوم را بخواهیم محاسبه کنیم اول قیمت ضایعات را در می آوریم و قیمت سوله چیزی حدوده ۱۰ تا ۲۰ درصد بالاتر از آن محاسبه می شود.

در کل پیشنهاد ما این است که برای کسب و کاری که دارید از سوله های نو استفاده کنید زیرا اطمینان دارید که این سوله ها از مقاومت بالایی برخوردار اند و بازسازی نشده اند. ولی سوله های دست دوم این اطمینان را به شما نمی دهند و ممکن است هر لحظه دچار خرابی شوند و هزینه های زیادی را به بار آورند. از شما متشکرم که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست