سوله دست دوم در تهران

در استان تهران به دلیل بزرگ بودن و پایتخت بودن آن در کشور ایران سوله های زیادی ساخته شده است که در این مقاله قصد داریم شما را با فروش سوله دست دوم در تهران، نحوه ساخت، قیمت و روش های کلاه برداری شرکت های سود جو و.. آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

کارفرمایان برای خرید سوله، ۲ گزینه برای انتخاب دارند که آن هم سوله نو یا کارکرده می باشد که هر کدام اینها دارای ویژگی خاص خود است. فروش سوله به دلیل شرایط آب و هوایی متنوع شهر ها و استان ها متفاوت می باشد، که استان تهران آب و هوایی معتدلی دارد.

برخی از کارفرمایان به دلیل هرج و مرج و تورم در کشور برای پایین آوردن هزینه ها به خرید سوله های دست دوم روی می آورند که بسیاری از این نوع سوله ها با کلاه برداری شرکت ها به فروش می رسد، که قصد داریم در ادامه به شما کمک کنیم تا یک سوله دست دوم واقعی را پیدا کنید و با ترفند های کلاه برداری آشنا شوید.

نمونه ای از تخریب شدن سوله دست دوم در تهران

نمونه ای از تخریب شدن سوله دست دوم در تهران

راه های کلاه برداری در سوله

برای خرید سوله دست دوم در تهران باید به چندین نکته توجه کنید، که در این قسمت به شرح راه های کلاه برداری در سوله می پردازیم.

اول از همه باید بدانید که مالک های سوله دست دوم در بیشتر مواقع هیچ دلیل قانع کننده ای برای فروش سوله های خود ندارند و برای فروش سوله خود اولین چیزی که بازگو می کنند تغیر کاربری یا تغییر شغل خود می باشند که این تنها راه برای قانع کردن و جلب توجه و اعتماد شما می باشد که این مسئله هیچ مشکلی ندارد.

و دوم اینکه شاید به شما بگوید که به فکر بزرگ کردن سوله خود می باشد و این سوله دیگر به دردش نمی خورد، اما باید بدانید که فروشنده اگر بخواهد سوله خود را به قیمت ضایعات آهن بفروشد و در آینده سوله ای با قیمت خیلی بالاتر بخرد که این موضوع اصلا اقتصادی نمی باشد و به ضرر فروشنده می باشد، زیرا که یک زمین صنعتی همیشه نیاز به سوله دارد و ارزش یک زمین صنعتی و یک سوله به مراتب بالاتر از یک سوله می باشد.

مورد سوم: ما همه از تغییر و شرایط آب و هوایی متنوع و بار باد و برف شهر ها آگاه هستیم، آب و هوای سوله ساخته شده در مناطق سردسیر و پربارش نسبت به منطقه گرمسیر قطعا متفاوت است یا مثلا سوله ای که در منطقه مرطوب خیلی متفاوت تر و مقاوم تر از سوله ای است که در یک منطقه خشک ساخته شده است، منظور از این بحث این است که هر سوله ای طبق شرایط آب و هوایی خودش و دفترچه محاسباتش ساخته می شود و سازمان نظام مهندسی بار برف و باد ۳۰ سال پیش را در نظر می گیرد که سوله طبق این ساخته شود. به عنوان مثال: سوله ای که قبلا با شرایط آب و هوایی کرمان ساخته شده است قطعا برای اقلیم دماوند مناسب نیست و با یک بارش برف و یا وزیدن باد تخریب می شود.

مورد چهارم: آهن آلات با گذشت زمان دچار زنگ زدگی و خوردگی می شوند و اگر این نوع سوله طول عمر زیادی داشته باشد و به موقع رنگ آمیزی نشود مطمعننا دچار آسیب و زنگ زدگی می شود.

پس یک سوال پیش می آید که آیا همه سوله های دست دوم وجود ندارند و کلاه برداری می باشند؟

وجود دارند اما باید بدانید که سوله دست دوم در تهران یا در هر شهر دیگر را دلالان با استفاده از ضایعات آهن آلات می سازند و بعد اجزای آنها را به هم متصل می کنند و سپس آن را سنگ می زنند و کل سازه را رنگ آمیزی می کنند که همین رنگ آمیزی بسیاری از مشکلات مانند: زنگ خوردگی، خرابی و.. می پوشاند. در نتیجه این نوع سوله را به خریدار می فروشند که از مقاومت خیلی کمی برخوردار می باشند.

یعنی به نوعی برای ساخت آنها ورق های نوردی یا ورق مخزن و لوله استفاده می کنند که با قطر های ۸ و ۱۰ در بازار وجود دارند، که این ورق ها را از مخازن تهیه می کنند و سپس آنها را برش می دهند و با استفاده از دستگاه نورد آنها را صاف می کنند و به عنوان ورق های دست دوم آنها را می فروشند.

ورق های نوردی-سوله دست دوم در تهران

ورق های نوردی

سوله دست دوم در تهران حقیقی و واقعی همان سوله های تیر ورقی از پیش ساخته شده هستند که به دلیل سنگین وزن بودن آن قیمت بالایی نیز دارد، زیرا برای مقاوم تر کردن این سوله ها از مقدار زیادی مصالحی مانند: فولاد و آهن استفاده کرده اند، که اصلا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. 

سوله سبک

پیشنهاد ما به شما سوله های سبک می باشند که خیلی مقرون به صرفه و با کیفیت می باشند. سوله سبک همان سوله سبک خرپایی می باشد که با طراحی منحصر به فردش در دنیای مدرن مورد توجه قرار گرفته است، این سوله تفاوت قیمت کمی با سوله دست دوم دارد که خریدن آن خیلی به صرفه تر از سوله دست دوم یا حتی دیگر سوله ها نیز می باشد. طراحی این سوله به دلیل نرم افزار های محاسباتی پیچیده توسط مهندسان از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار می باشد و این دلیل بر بی کیفیت بودن این سوله نیست، بلکه استفاده اصولی از متریال می باشد. از مزیت های آن   می توان به: مقاومت بالا، قابلیت مونتاژ و دم مونتاژ، نصب جرثقیل، سرعت نصب بالا، هیچ گونه محدودیت در طول ابعاد دهانه بدون ستون میانی و… می باشد که در بسیاری از کاربری ها مانند: سردخانه ها، سالن ورزشی، کارخانه ها، دامداری ها، گلخانه ها و… کاربرد دارد.

اگر می خواهید در ارتباط با سوله سبک اطلاعات کامل را  کسب کنید، روی کلمه سوله سبک کلیک کنید.

نمونه ای از عکس سوله سبک خرپایی_سوله دست دوم در تهران

نمونه ای از عکس سوله سبک خرپایی

 

قیمت سوله دست دوم در تهران و دیگر شهرها

قیمت خیلی مشخصی نمی توان تعیین کرد، اما اگر بخواهیم حدودی حساب کنیم قیمت سوله دست دوم به ضایعات فولاد هم بستگی دارد، جوری که ضایعات فولاد هر قیمتی که داشته باشد قیمت سوله دست دوم حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد بالاتر از آن می باشد.

قراردادهای سوله دست دوم در تهران

در قراردادهای سوله دست دوم در تهران دارای نکات ریزی است که باید به همه آنها توجه کرد که در این قسمت به شرح تمام نکات ریز و درشت می پردازیم تا سر شما کلاه نرود.

 • در مرحله اول باید تمام اطلاعات در ارتباط با سوله دست دوم را داشته باشید.
 • در خرید سوله دست دوم حتما به یاد داشته باشید که وجود دفترچه محاسبات صحیح الزامی می باشد، زیرا که ممکن است دفترچه محاسباتی که به شما داده می شود از نظر اعتبار هیچ باشد و داده های دروغین به شما انتقال بدهد. پس توجه داشته باشید دفترچه محاسبات برای سوله مد نظر شما باشد. سپس بعد از گرفتن دفترچه محاسبات آن را به سازمان مهندسی محل مورد نظر ببرید تا مورد بررسی کارشناسان قرار بگیرد. حالا اگر شما از مقاومت و اعتبار این سوله مطمئن شدید حواستان باشد که در دفترچه محاسبات با عنوان سوله دست دوم به شما فروخته می شود و با ضایعات فولاد مصرفی st33 ساخته می شود. مورد دیگری که باید در دفترچه محاسباتی ذکر شود این است که بار برف و باد و زلزله در آن نوشته شده باشد، زیرا که همانطور که ذکر کرده ایم سوله ای که می خواهیم در محل نصب کنیم باید با بار باد و برف آن منطقه مطابقت داشته باشد. پس به تمامی نکته های دفترچه محاسبات توجه کنید تا فریب نخورید.
 • در مرحله سوم توصیه ما به شما این است که قبل از خرید سوله دست دوم در تهران و بستن قرارداد سازه را از نزدیک مورد بررسی قرار بدهید، هدف از این کار بررسی سلامت آهن آلاتی که در سازه قرار داده اند است، زیرا آهن بعد از مدتی دچار فرسایش می شود و شما بلاید توجه داشته باشید تا با رنگ آمیزی روی این آهن آلات فریب سلامت آهن را نخورید و دقت کنید.
 • حتما قبل از واریز کردن بیعانه و بستن قرارداد خرید سوله دست دوم در تهران دریافت ضمانت اجرایی بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا که ممکن است پس از پرداخت بیعانه دیگر هیچ ضمانت نامه ای دریافت نکنید و سوله طبق گفته های قبلی ساخته نشود و از مشکلات زیادی برخوردار باشد.
 • مورد بعدی برای خرید سوله دست دوم، ذکر کردن نصب سوله در محل باشد، زیرا ممکن است فروشنده به شما بگوید که سوله به صورت مونتاژ برای شما ارسال می شود اما وقتی تحویل داده شود زمان نصب متوجه شید که اجزای سوله از نظر ابعاد برای همدیگر مناسب نیست و از نظر پیچ و مهره ها هم مشکلاتی دارند و سازه ها جفت و سازگار همدیگر نیستند. پس در زمان بستن قرار داد حتما ذکر شود که سوله در محل نصب شود و در صورت مشکل و عدم نصب تمام بیعانه را به شما بازگردانند.
 • در مرحله آخر ذکر کردن تمام قطعات برای سوله می باشد که باید این موارد را دارا باشد:
 1. فریم های ستون و سقف
 2. بیس پلیت
 3. وال پست
 4. باد بند های سقف و ستون 
 5. استرات
 6. تیر ریزی سقف

امیدوارم از مطالبی که قرار داده ایم راضی باشید و بهره برده باشید.

اگر می خواهید در ارتباط با فروش سوله دست دوم مطالعه کنید، روی کلمه فروش سوله دست دوم کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست