سوله در مازندران 

سوله در مازندران در شکل ها و طرح های متفاوتی ساخته می شود که در این مقاله قرار است تا درباره این موضوع اطلاعاتی کسب کنید. مازندران با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد و امکاناتی که دسترسی به آن ها در این منطقه راحت است پتانسیل بالایی برای سوله سازی دارد. استان مازندران نسبت به دیگر به استان ها می تواند مراحل ترقی و رشد را سریع تر از حد انتظار طی کند، بعضی از این مراحل که باعث رشد بی نظیر این استان شده است در اختیار داشتن وسعتی حدود ۵/۱ درصد از خاک ایران و موقعیت جغرافیایی آن است. به همین دلیل است بسیاری از کارفرماها در پی بزرگ تر کردن کسب و کار خود به دنبال سوله های با کیفیت هستند که در این مقاله ما شما را راهنمایی می کنیم، پس همراه ما باشید. 

موقعیت مکانی مازندران روی نقشه

موقعیت مکانی مازندران روی نقشه

بهترین روش ساخت سوله در مازندران 

در این جا با بهترین روش ساخت سوله آشنا خواهید شد، همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم سوله ها در چند نوع طراحی و ساخته می شوند
سوله های خرپایی، سوله های تیر ورقی خرپایی،‌ سوله تیرورقی، سوله های یو بی ام . در آخر سوله های دست دوم که همان سوله های تیرورقی هستند و که درباره آن توضیح خواهیم داد. 

سوله خرپایی: سوله های خرپایی بهترین گزینه برای ساخت سوله در مازندران می باشند. این سوله ها از نظر کیفیت در بالا ترین مرتبه قرار گرفته شده اند آن هم به دلیل روش ساخت آنهاست که در طراحی این سوله ها از نرم افزار های پیچیده ای استفاده شد. سوله سبک نام دیگر سوله خرپایی است، در ساخت این سوله از مواد و متریال مصرفی به طور استاندارد و بهینه استفاده شده است که این موضوع هم روی وزن سازه و هم رویه قیمت آن تاثیر به سزایی گذاشته به همین جهت به این سوله ها سوله سبک هم گفته می شود. سبک بودن سوله ربطی به مقاومت آن ندارد زیرا طراحی این سوله ها کاملا با دقت و مهندسی شده صورت گرفته شده است. سوله های خرپایی از ویژگی های بسیاری برخردار هستند  و بارز ترین آن این است که محدودیتی در ساخت ندارند. ( ابعاد دهانه در امر سوله سازی از مهم ترین نکات است که باید به آن دقت شود که در اصطلاح به این ابعاد طول مفید هم گفته می شود ، طول مفید را در سوله های خرپایی می توان تا بیش از ۹۰متر بدون ستون میانی در نظر گرفت که این از جمله ویژگی های بارز این سوله است که باید در مقاله سوله در مازندران گفته شود و به چند نمونه از ان ها اشاره می کنیم: 

 • همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم محدودیتی در ساخت ندارند.
 • تنها سوله ای است که در ابعاد بالا بدون ستون میانی ساخته می شود.
 • از وزن کم تری نسبت به دیگر سوله ها برخوردار هستند. 
 • به راحتی نصب می شوند به دلیل اینکه تمام اجزای این سوله در کارخانه ها و کارگاه های مربوطه ساخته می شوند. 
 • اجرای آن با استفاده از پیچ و مهره به یک دیگر مونتاژ و دمونتاژ می شوند.
 • قابلیت جابجایی دارند به دلیل اینکه می توان اجزا را به راحتی از یک دیگر جدا کرد.
 • مهم ترین ویژگی این است که متناسب با هر اقلیمی ساخته شده و می توان در هر منطقه ای از آن استفاده کرد. 
سوله در مازندران (‌سوله خرپایی )

سوله در مازندران (‌سوله خرپایی )

این سوله ها بهترین گزینه برای ساخت سوله در مازندران می باشند به دلیل ویژگی های زیادی ک دارند.

سوله تیرورقی: سوله های تیر ورقی از زمان های قدیم وجود داشته اند و این سوله تا چند سال اخیر بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. در ساخت این سوله ها به دلیل نبود امکانات پیشرفته از فولاد و متریال مصرفی زیادی به جهت بالا بردن مقاومت سوله استفاده می کردند که این کار باعث بالا رفتن وزن سوله و قیمت آن می شود و وزن بالای این سوله باعث محدودیت در ساختشان می شود بنابراین،‌ این سوله ها در ابعاد بالا با استفاده از ستون میانی ساخته می شوند. 

سوله یو بی ام : سوله های یو بی ام تشکیل شده از صفحه ای بزرگی هستند که این صفحه ها با محل احداث سوله انتقال داده می شوند و با استفاده از دستگاه های مخصوص به آن ها قوس داده می شود. این سوله ها را نمیتوان در ابعادی بیش از ۳۰ متر ساخت و به همین دلیل برای بیشتر کاربری ها مناسب نیست.

سوله های دست دوم: این سوله همان سوله های تیر ورقی هستند که یا از پیش ساخته شده اند و یا با ضایعات ساخته شده اند به همین دلیل از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و از نظر ما اصلا سراغ این سوله ها نروید. 

در این مقاله به دلیل حجم زیادی از اطلاعات که باید گفته میشد به طور کامل از نوع سوله ها توضیح داده نشده است شما می توانید با وارد شدن در سایت ما درباره هریک از سوله ها اطلاعات زیادی کسب کنید. 

  قیمت سوله در مازندران 

قیمت سوله در مازندران به وابسته به ویژگی هایی است که درباره آن ها توضیح خواهیم داد. انتخاب نوع سوله بسیار در قیمت آن تاثیر گذار است، اگر قسمت بالا را مطاله کرده باشید متوجه این امر می شوید که سوله ها با وزن زیاد مثل سوله تیر ورقی مخصوصا اگر در ابعاد بالا درخواست شود اصلا برای ساخت مقرون به صرفه نیست در صورتی که می توان سوله ای با ابعاد بالا در قیمت مقرون به صرفه خریداری کرد که سوله های خرپایی این ویژگی را دارند و از مقاومت بالا و طول عمر زیادی هم برخوردار هستند، در نتیجه بهترین گزینه برای ساخت سوله در مازندران همین سوله ها می باشند. 

سوله سبک

سوله سبک

کاربرد سوله خرپایی

کاربرد سوله خرپایی با توجه به ویژگی هایی که دارد بسیار زیاد است و به دلیل نوین بودن سوله و طراحی که دارد بسیار مورد پسند قرار گرفته شه است و امروزه بیشتر کاربری ها از این سوله استفاده می کنند. و از جمله سوله هایی است که برای ساخت سوله در مازندران مناسب می باشد، که به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم:

 • برای ساخت سردخانه ها 
 • دامداری ها
 • گاوداری ها 
 • سالن های ورزشی 
 • زستوران های بزرگ
 • تالار های پذیرایی
 • تعمیرگاه ها آشیانه ی هواپیما
 • مراکز خرید و فروشگاه ها 
 • نمایشگاه ها 
 • بیمارستان های صراحی
 • و…… از این قبیل کاربری ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست