ساخت سوله در هرمزگان

ساخت سوله در هرمزگان شامل نکاتی است که باید در ساخت سوله به آن توجه شود که شامل آب و هوای آن منطقه، شناخت سوله ها, کاربرد و معایب آنها و.. می شود.

در نظر گرفتن آب و هوای استان مورد نظر با استفاده از سازمان نظام مهندسی بسیار مهم است زیرا هر سوله ای با توجه به شرایط آب و هوای آن منطقه ساخته می شود مثلا میزان مصالح و فولاد مصرفی در ساخت سوله در استان های پر بارش و کم بارش تفاوت دارد.

آب و هوای استان هرمزگان گرم و خشک است که تحت تاثیر هوای نیمه بیابانی بیابانی قرار دارد که میزان بارش بسیار کم است همچنین از ویژگی های آب و هوایی این منطقه می توان به یک فصل طولانی گرم و یک فصل کوتاه خنک اشاره کرد. که فصل تابستان در این منطقه از اسفند شروع می شود و در تیر و مرداد به اوج خود می رسد، و فصل خنک این منطقه از ماه آذر و همراه با خشکی نسبی شروع می شود.

باد های مهم این منطقه شامل: باد غربی، باد شرجی، باد شمالی، باد سهیلی، باد نشی، باد بحری، باد قوس و… که در ساخت سوله باید به این مسائل توجه کرد.

انواع ساخت سوله در هرمزگان

سوله ها انواع مختلفی با شکل های ظاهری خاص خود ساخته می شوند که در بخش پایین انواع ساخت سوله در هرمزگان را نام برده ایم.

 • سوله یو بی ام
 • سوله تیر ورقی
 • سوله خرپایی
 • سوله دست دوم
ساخت و طراحی سوله- ساخت سوله در هرمزگان

ساخت و طراحی سوله

ساخت و طراحی سوله

سوله ها با استفاده از فولاد و مصالح ساخته می شوند و سقف های شیب داری دارند و قطعات سوله با پیچ و مهره به هم منصل می شوند یا این قطعات به هم دوخته می شوند.

در طراحی سوله باید نکاتی را در نظر بگیریم که شامل: توجه به بار باد و برف یا بار های خود سوله، میزان طول ابعاد دهانه، طول سوله، درز های انقطاع، درصد شیب، تعداد قاب های در سوله و ارتفاع سوله

عوامل تاثیر گذار در قیمت ساخت سوله در هرمزگان:

 • میزان مصالح و فولاد مصرفی
 • وزن سوله
 • گستردگی دهانه که با قیمت رابطه مستقیمی دارد.
 • نصب یا عدم نصب جرثقیل در سوله
 • کاربری سوله
 • طراحی سوله مانند درصد شیب سقف و ..
 • نوع پوشش سقف
 • طول متراژ سوله
 • تعداد طبقات سوله

اگر تمایل دارید در ارتباط با قیمت سوله بیشتر مطالعه کنید، روی کلمه قیمت سوله کلیک کنید.

 سوله سازی در هرمزگان

امروزه در سوله سازی در هرمزگان از نرم افزار های محاسباتی پیشرفته ای استفاده شده است که که در زمان های قدیم این امکان براتی ساخت سولهخ وجود نداشت. استفاده از این محاسبات باعث شده که در ساخت این سوله ها از مواد و متریال مصرفی به طور بهینه ای استفاده شود . متریالی که در این سوله از آن استفاده می شود از جنس پروفیل می باشد که نسبت به فولاد و آهن وزن کمتری دارد، به سوله های خرئایی به دلیل وزن سبکی که ئارد سوله سبک هک می گویند سبک بودن سوله دلیل بر مقاوم نبودن آن ندارد. طول دهانه سوله یکی از مهم ترین ابعاد در سوله می باشد و اصطلاحا به آن طول مفید هم می گویند، سوله های سبک تنها سوله هایی هستند که در دهانه های بالای ۱۵۰متر را می توانند بدون ستون میانی تحمل کنند  و این از ویژگی های منحصر به فرد این نوع سوله می باشد در صورتی که در سوله های دیگر این امکان وجود ندارد.

مهندسان در طراحی ساخت سوله در هرمزگان به شیوه خرپایی از جدید ترین و پیشرفته ترین نرم افزار و محاسبات استفاده کرده اند تا این سوله هم از نظر کیفیت و هم قیمت یکی از بهترین سوله ها در دنیای امروزی باشد.

ساخت سوله خرپایی-ساخت سوله در هرمزگان

ساخت سوله خرپایی

ویژگی های سوله خرپایی 

 • این سوله به دلیل اتصال اجزا به همدیگر با پیچ و مهره امکان مونتاژ و دم مونتاژ را به ما می دهد.
 • سوله خرپایی از نظر مقاومت از سوله تیر ورقی استحکام بیشتری دارد و هم از کیفیت بالایی برخوردار است.
 • این سوله بسیار سبک و مدرن و با تکنولوژی روز همراه است.
 • سوله خرپایی قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به دیگر سوله ها دارد.
 • هیچ گونه محدودیت در اجرای ابعاد دهانه ندارد و با هر ابعادی مدنظر قابل ساخت است.

 

سوله خرپایی در کاربری های متفاوتی کاربرد دارد که شامل:

 1. دامداری ها
 2. مرغداری ها
 3. گاو داری ها
 4. سالن های ورزشی
 5. فروشگاه ها و مراکز خرید
 6. کارخانه ها
 7. بیمارستان ها
 8. مسجد ها
 9. در کاربری سوله هایی چون: ساخت سوله در مشهد، اردبیل و…
 10.  و بسیاری موارد دیگر
کاربرد سوله خرپایی- ساخت سوله در هرمزگان

کاربرد سوله خرپایی

ساخت سوله در هرمزگان به شیوه تیر ورقی

در ساخت سوله تیر ورقی از مواد و متریال مصرفی زیادی استفاده شده است آن هم به دلیل بالا بردن مقاومت سوله می باشد که این امر تاثیر مستقیمی روی وزن سازه می گذارد، هرچه وزن سازه بالا تر برود هزینه ساخت هم بالا تر می رود. سنگین بودن سازه محدودیت های زیادی را برای این سوله دارد مکه یکی از آن ها این است که در ساخت سوله های تیر ورقی در دهانه های بالا حتما باید از ستون میانی استفاده شود در غیر این صورت سازه بعد از مدتی تخریب می شود.

ساخت سوله یو بی ام

این سازه ها شکل ظاهری مدرنی دارند اما مشکلات سقفی بسیاری دارند از جمله این مشکلات قوسی بودن آنها می باشد که باعث به وجود آمدن پرتی در گوشه کنار سوله می شود. و همچنین به دلیل اینکه ورقه های این سوله خیلی بزرگ می باشند تمام اجزا برای نصب به محل منتقل می شود و بعد نصب می شود که در نتیجه نصب آن خیلی زمان بر می شود.

ساخت سوله دست دوم

این سوله سوله های تیر ورقی می باشند یا سوله هایی هستند با اجزای آهن آلات که به اسم سوله تیر ورقی فروخته می شوند. در کل ما خربید این نوع سوله را پیشنهاد نمی کنیم زیرا امکان کلاهبرداری برای فروش این نوع سوله زیاد شده است.

جهت آشنایی بیشتر با انواع سوله، روی کلمه انواع سوله کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست