ساخت سوله در قزوین 

در مقاله ساخت سوله در قزوین قرار است تا در رابطه با تمام ویژگی های شهر قزوین توضیح دهیم. 

استان قزوین از نظر موقعیت مکانی روی نقشه در مرکز ایران قرار دارد و از شهر های قدیمی است. این شهر از نظر موقعیت مکانی نزدیک به کرج و تهران می باشد و به دلیل وجود چندین شهرک صنعتی و دانشگاه ها، جایگاه به خصوص و مناسبی در ایران کسب کرده است. 

شرایط آب و هوایی شهر قزوین

نکته: گام اول برای ساخت سوله در قزوین بررسی آب و هوای این منطقه می باشد. بار هایی مثل بار برف و بار باد و از این قبیل مسائل قبل ساخت سوله باید بررسی شود، به عنوان مثال: بار برف در شهر قزوین ۱۵۰ کیلو گرم بر متر مربع و سرعت باد ر این منطقه ۱۰۰ می باشد. این ها نکاتی بود که هنگام ساخت سوله باید لحاظ شود تا سوله بسیار مقاوم ساخته شود و دچار تخریب نشود. ولی باید بدانید که نحوه ساخت  و طراحی سوله در هر شهر با شه دی متفاوت است، مثلا ساخت سوله در اصفهان متفاوت تر از سوله سازی در قزوین می باشد که در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد. 

شما می توانید در صورت اطلاعات بیشتر در رابطه با ساخت سوله بر روی مقاله اجرای سوله کلیک کنید. لازم به ذکر است که بدانید اجرای سوله یکی از مهم ترین بخش ها برای درک بهتر این مقاله می باشد که در این سایت عنوان شده است. 

موقعیت استان قزوین روی نقشه

موقعیت استان قزوین روی نقشه

شهر های صنعتی در قزوین

شهر های صنعتی در قزوین شامل چند مورد است که در ادامه نام آن ها  را ذکر کرده ایم.

 • شهرک صنعتی کاسپین
 • شهرک حکیمیه
 • شهرک صنعتی لیا 
 • شهرک شال
 • شهرک بوئن زهرا
 • شهرک خرمدشت
 • شهرک تاکستان
 • و شهرک آبیک 

این شهرک ها از جمله شهرک هایی هستند که واقع در قزوین می باشند و ساخت سوله در قزوین در این شهرک ها صورت می گیرد.

ساخت سوله در قزوین

ساخت سوله در قزوین

ساخت سوله سبک در قزوین

سوله های سبک یکی از انواع سوله ها می باشند که در این قسمت قرار است درباره ساخت سوله سبک در قزوین مطالب مفیدی را بازگو کنیم. 

با پیشرفت روز به روز علم و تکنولوژی و روی کار آمدن نرم افزار های پیچیده سوله هایی به واسطه همین موارد طراحی و ساخته شود ک به آن سوله خرپایی یا همان سوله سبک می گویند. 

بهترین سوله برای ساخت سوله در قزوین همین سوله ها می باشند زیرا از ویژگی ای برتری نسبت به سوله های دیگر برخوردار هستند و از نظر  اقتصادی مقرون به صرفه می باشند و محدودیتی در ساخت ندارند. تمام این ویژگی هایی که گفته شد منحصر به فرد سوله ای خرپایی است که فقط شامل این چند مورد نمی شود و از مزیت های بیشتری برخوردار است که در ادامه برای شما ذکر کرده ایم. 

مزایای سوله سبک یا سوله خرپایی

 1. این سوله ها به راحتی جا به جا می شوند زیرا اجزای اصلی سوله های خرپای در کارگاه ها ساخته  و بعد به محل احداث منتقل می شوند و به وسیله ی پیچ و مهره به یک دیگر مونتاژ می شوند. 
 2. سرعت نصب بالایی دارند و به راحتی نصب می شوند.
 3. از مزیت ای بزرگ سوله های خرپایی این است که محدودیتی در طول ابعاد دهانه ندارند و می توان با هر ابعادی که مد نظر و نیاز مشتری هست این سوله ها را ساخت.
 4. در این سازه می توان از هر نوع مواد و مصالحی برای پوشش سقف استفاده کرد که بیشتر از پوشش های سقفی یو پی وی سی استفاده می شود آن هم به دلیل مزیت های فراوان این پوشش است.
 5. این سوله ها به گونه ای طراحی شده است که می توان از جرثقیل با هر تناژی استفاده کرد و به دلیل مقاومت بالایی که دارد بار جرثقیل را تحمل می کند. 
 6. سوله های خرپایی وزن سبکی دارند که آن هم به دلیل استفاده بهینه از فولاد مصرفی است و همین وزن پایین باعث شده تا از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار باشد. به همین خاطر این سوله ها بهترین گزینه برای ساخت سوله در قزوین می باشند.
 7. طراحی ساخت سوله های خرپایی و نحوه قرار گیری فولاد ها کنار هم باعث شده مقاومت سوله افزایش یابد و از این سوله ها برای اجرای پل ها ی بزرگ و عظیم، سالن های ورزشی، آشیانه ی هواپیماها و …. استفاده می شود. 

لازم است تا در رابطه با وزن پایین سوله خرپایی در مقاله ساخت سوله در قزوین توضیخاتی داده شود. وزن پایین سوله خرپایی دلیل بر مقاوم نبودن سوله ندارد و این ها بار های غلطی است که در رابطه با سوله خرپایی بدون داشتن اطلاعاتی درست پخش شده. همانطور که در قسمت های بالا به آن اشاره کردیم، سوله های خرپایی سوله های نوینی هستند که با پیشرفت علم و تکنولوژی ساخته شده اند و همین امر باعث شده تا مهندسی با آگاهی کامل و به طور دقیق از مصرف بی اندازه اهن و فولاد مصرفی خودداری کنند که این از پایداری و استحکام سوله ذره ای کم نمی کند ولی از وزن اضافه آن کم می شود و این نکته روی قیمت سوله هم تاثیراتی مثبتی گذاشته است. 

سوله سبک با دهانه بزرگ

سوله سبک با دهانه بزرگ

در مقاله ساخت سوله خرپایی به طور کامل تری از این موضوع توضیح داده شده که تمام ابهامات شما را در رابطه با سوله سبک رفع می کند، پیشنهاد می کنم که حتما مطالعه کنید. 

 ساخت سوله تیر ورقی در قزوین 

ساخت سوله تیر ور قی در قزوین مطلبی اس که بسیار باید در باره آن بدانید. ما در رابطه با بهترین نوع سوله برای ساخت سوله در قزوین به شما توضیح داده ایم ولی باید درباره سوله های تیر ورقی هم چیزهایی بدانید تا با آگاهی کامل سراغ خرید سوله بروید. سوله های تیر ورقی از زمان های قدیم وجود داشته اند به همین دلیل به آن ها سوله سنتی هم گفته می شود. زمان قدیم به دلیل نبود امکانات لازم سوله ساز ها برای بالا بردن مقاومت سوله از مواد و مصالح زیادی استفاده می کردند که از مصرف استاندارد هم بیشتر بود و وزن سوله را به شدت افزایش می داد، مخصوصا اگر در ابعاد بزرگ ساخته می شد و این مورد از صرفه اقتصادی برخوردار نبود، زیرا وزن سوله با قیمت آن رابطهی مستقیمی داشت وهرچه وزن بیشتر میشد قیمت هم افزایش پیدا می کرد. به همین دلیل امروزه خیلی از سوله های تیرورقی که به آن ها سول سنگین هم گفته می شود، استفاده نمی شود. 

ساخت سوله دست دوم 

ساخت سوله دست دوم در قزوین. حتما تا به امروز اسم سوله های دست دوم به گوشتان خورده است، بازخورد این سوله ها در فضای مجازی مخاطبین زیادی را به خود جذب کرده است ولی اگر اطلاعات کافی درباره این سوله ها داشته باشید دیگر سراغ آن نمی روید. این سوله ها،‌همان سوله های تیر ورقی هستند و یعنی از طراحی مجزایی برخوردار نیستند. سوله های تیر وررقی که نیاز به بازسازی دارند و یا قدیمی هستند توسط کارخانه های سوله سازی خریداری می شود و با استفاده از ضایعات بازسازی می شود و فروخته می شود. این سوله ها از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار نیست و بعد از مدت کوتاهی تخریب می شود و خسارت جبران ناپذیری را به با می آورد پس اصلا گزینه ی مناسبی برای سوله سازی در قزوین نمی باشد و فروش این سوله ها نوعی کلاهبرداری است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست